Porady on-lineKategoria: jadro wędrująceWędrujące jądra u dorosłego / skurczona moszna
Anonimowy zapytał 3 lata temu

Dzień dobry
Czy są tutaj wskazania do interwencji, czy dokonuje Pan takich zabiegów?
Przedstawiam problem:
Niepokoi mnie moja moszna, która bardzo się spina, zmniejsza (rozumiem iż moszna reaguje na temperaturę), ale w moim przypadku kurczy się również w temp. pokojowej, jądra znajdują się na pograniczu moszny i kanału pachwinowego). Dopiero kąpiel, leżenie pod kołdrą lub upalne lato +30 powoduje iż moszna jest “normalna” jak u innych mężczyzn.
W temp. 10/15 lub mniej, czy to podczas seksu jądra wchodzą do kanału pachwinowego, przez co wygląda to komicznie (jakbym nie miał jąder), po wszystkim same wracają do moszny (do tej moszny podkurczonej/małej, o czym mowa w poprzednim zdaniu).
Czy można tutaj coś zrobić umocować jądra na dnie moszny, zrobić coś z nadpobudliwym mieśniem dzwigacza jądra? rozumiem iż wymagane będzie badanie, ale czy można coś z tym zrobić aby jądra w temp. pokojowej normalnie “wisiały” czy to stan z którym muszę się męczyć i żyć do końca życia.
Pozdrawiam

1 odpowiedzi
drsmigielski Personel odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, 
Proponuję z tym problemem zwrócić się do urologa dla dorosłych. Ja jestem urologiem dziecięcym i zajmuję się leczeniem pacjentów tylko do 18. roku życia.
Z poważaniem,
Mieczysław Śmigielski